Відкатні, розсувні ворота. Консольні ворота.

Відкатні ворота можуть бути двох типів: консольні (тип 1) або зсувні (тип 2). У більшості випадків застосовують тип 1, і при цьому, якщо ворота потрібні для широкого проїзду чи ні бажання возитися з підготовчими роботами – можна використовувати тип 2. У цьому випадку навантаження на конструкцію воріт від опор розподіляється рівномірно по довжині воріт і відпадає необхідність більш масивної конструкції.

ТИП 1 (КОНСОЛЬНІ ВОРОТА)

Каркас воріт

В основі мають консольну балку із внутрішньою порожниною для переміщення всередині роликів (роликові каретки). Решта каркасу воріт збирається на цій балці. Насамперед, треба визначитися з розмірами полотна. При визначенні висоти беремо розмір від ґрунту до передбачуваного верху воріт і забираємо 150 мм – це те, що у нас заберуть ролики та консольна балка. Довжина полотна (габарит) дорівнює ширині проїзду + 1/3 ширини проїзду.

Каркас виготовляється з профільної труби, що утворює раму воріт, та решетування (для кріплення профнастилу). Дані ворота є оптимальним вибором як для котеджного будівництва, так і для промислових та адміністративних об’єктів.

Підготовчі роботи

Мають на увазі пристрій монолітного підстави для можливості установки опорних елементів (роликових кареток). На даному етапі потрібно встановити та забетонувати у горизонтальному положенні швелер з армуванням десь на 700 мм. Найчастіше верх швелера збігається з рівнем дороги.
Якщо є необхідність в установці верхніх роликів на додаткові металеві стовпи, їх можна забетонувати на цьому ж етапі разом зі швелером.
Увага!!! Якщо Ви плануєте в майбутньому встановити автоматичний привід – під час підготовчих робіт прокладіть труби під майбутні дроти та автоматику.

Верхні ролики та нижній уловлювач

Уловлювач у комплексі з верхніми роликами виконують підтримуючу функцію, оберігаючи ворота від перекидання та фіксації в закритому положенні. Вони не несуть у собі силове навантаження, але є необхідними елементами конструкції воріт.
Нижній уловлювач фіксує та розвантажує ворота у закритому положенні. Його можна встановлювати або на існуючу конструкцію, що примикає (огорожу), або на додатково встановлений металевий стовп.
Верхні ролики виконують підтримуючу функцію, оберігаючи ворота від перекидання. Ідуть у комплекті з кронштейном, який встановлюються або на існуючу огорожу, або додатково забетоновані металеві стовпи.

ТИП 2 (зсувні ворота)

Істотно нічим не відрізняються за конструкцією від типу 1. Головна відмінність у відсутності монолітної основи, замість якої треба встановити напрямну рейку, і присутність у полотні воріт роликів.

Автоматика до відкатних воріт

З метою автоматизації воріт може бути оснащений автоматичним приводом. І тут необхідно проводити додаткові підготовчі заходи щодо його установки.
Сюди входить:
– підведення джерела живлення напругою 220 В
– прокладання проводів для фотоелементів та сигнальної лампи
– бетонування основи для автоматичного приводу
– виведення кнопки керування відкриттям-закриттям воріт на пост охорони.
Ці заходи слід обов’язково враховувати, якщо Ви плануєте в майбутньому встановлювати автоматичний привод. Тоді можна обійтися просто прокладання пластикових труб для майбутніх проводів. Але робити це треба на етапі встановлення заставних.

Наведена схема є орієнтовною і може відрізнятися залежно від марки приводу, що використовується для встановлення верхніх роликів та уловлювачів – металеві стовпи або існуюча огорожа. Вказаний у схемі переріз проводів можна використовувати для італійських приводів Came.

Вибір приводу залежить від ваги воріт, інтенсивності роботи та фінансових можливостей. З відомих виробників можна назвати FAAC, Came; бюджетні варіанти – Rotelli, Professional. Який з них використовувати – вирішувати Вам, в асортименті будь-якого виробника можна підібрати привід, який відповідає тим чи іншим навантаженням, режиму роботи, але має менший ресурс, ніж аналогічний, але іншої марки.

Приклади робіт:

Догори